O NAS

ABP Autorskie Biuro Projektowe S.C. Tadeusz Półchłopek Bernadetta Półchłopek-Szczygieł, jest biurem architektonicznym, działającym w Krakowie nieprzerwanie od kwietnia 1994 roku. Założycielami biura są Tadeusz Półchłopek oraz Mirosław Stępień (w 2018 roku zakończył swoją współpracę z ABP).
Z biurem współpracował również architekt Marek Korski (w latach 1994-2021) oraz architekt Krzysztof Poproch (z przerwami w latach 1994-2018).

Prowadzimy działalność w zakresie opracowywania projektów wielobranżowych dla każdego rodzaju inwestycji budowlanej. Prowadzimy kompleksową obsługę inwestycji, jako inwestor zastępczy w zakresie obsługi formalno – prawnej na etapie przygotowywania oraz na etapie realizacji inwestycji. 

Ważnym obszarem naszej działalności są projekty w obiektach zabytkowych oraz na obszarach objętych strefą ochrony konserwatorskiej. Projektując w tym obszarze chcemy zawsze właściwie wykorzystać potencjał miejsca i obiektu przy zachowaniu i wyeksponowaniu historycznej wartości.

Profesjonalizm oraz doświadczenie naszych architektów pozwala zagwarantować Klientom kompleksową obsługę w zakresie prowadzenia prac projektowych
i wykonawczych czy kwestii formalno-prawnych podczas całego procesu inwestycji budowlanej, zarówno przy nowych inwestycjach, modernizacjach oraz przebudowach.

Projektujemy obiekty dla inwestorów budżetowych, samorządowych, spółdzielni, prywatnych firm, instytucji, czy klientów prywatnych. Każdy projekt traktujemy w sposób absolutnie indywidualny.

 

NASZ ZESPÓŁ
Tadeusz
tadeusz półchłopek
architekt, współzałożyciel i współwłaściciel biura abp

Ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Ekspert w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dla dziedziny „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich”. Członek Kolegium Egzaminatorów Zewnętrznych MPOIA RP. Członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz członek Zespołu Ochrony Zabytków przy MPOIA.

Bernadetta
bernadetta półchłopek-szczygieł
architekt, współwłaściciel biura abp

Ukończyła studia na kierunku Architektura i Urbanistyka, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej,  studia podyplomowe na kierunku BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie, w Instytucie Projektowania Budowlanego, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz z wyróżnieniem studia podyplomowe Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Historii Architektury i Konserwacji Zabytków. Jest członkiem Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Magdalena
magdalena bardłowska
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz studia podyplomowe Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Historii Architektury i Konserwacji Zabytków.

Karolina
karolina filipiak
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

Anna2
anna ryłko
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.