O NAS

ABP Autorskie Biuro Projektowe s.c. Tadeusz Półchłopek Bernadetta Półchłopek-Szczygieł, jako biuro architektoniczne, działa w Krakowie nieprzerwanie od kwietnia 1994 roku. Założycielami biura są Tadeusz Półchłopek oraz Mirosław Stępień (w 2018 roku zakończył swoją współpracę z ABP). 

Biuro prowadzi działalność w zakresie opracowywania projektów wielobranżowych dla każdego rodzaju inwestycji budowlanej. Prowadzi kompleksową obsługę inwestycji, jako inwestor zastępczy w zakresie obsługi formalno – prawnej na etapie przygotowywania oraz na etapie realizacji inwestycji. 

Profesjonalizm oraz doświadczenie naszych architektów pozwala zagwarantować Klientom kompleksową obsługę w zakresie prowadzenia prac projektowych i wykonawczych czy kwestii formalno-prawnych podczas całego procesu inwestycji budowlanej, zarówno przy nowych inwestycjach, modernizacjach oraz przebudowach. Projektujemy obiekty dla inwestorów budżetowych, samorządowych, spółdzielni, prywatnych firm, instytucji, czy klientów indywidualnych.

NASZ ZESPÓŁ
TADEUSZ PÓŁCHŁOPEK
tadeusz półchłopek
architekt, współzałożyciel i współwłaściciel biura abp

Ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń. Ekspert w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dla dziedziny „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich”. Członek Kolegium Egzaminatorów Zewnętrznych MPOIA RP.

BERNADETTA PÓŁCHŁOPEK-SZCZYGIEŁ
bernadetta półchłopek-szczygieł
architekt, współwłaściciel biura abp

Ukończyła studia na kierunku Architektura i Urbanistyka, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz studia podyplomowe na kierunku BIM – technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie, w Instytucie Projektowania Budowlanego, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

MAREK KORSKI
marek korski
architekt

Ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń.

SARA BZOWSKA
sara bzowska
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Odbyła stypendium naukowe na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie.

KAROLINA FILIPIAK
karolina filipiak
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. 

NATALIA GAŁUSZKA-WÓJCIK
natalia Gałuszka-wójcik
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. 

ANNA RYŁKO
anna ryłko
architekt

Ukończyła studia na kierunku Architektura, na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.